Liliana Urbańska „Liliana”

Premiera 23 sierpnia 2019

Liliana Urbańska, wokalistka i flecistka znana z Grupy Organowej Krzysztofa Sadowskiego – prywatnie jego żona oraz mama Marii Sadowskiej, nagrała w latach 70. tylko jeden solowy album. Świat muzyki rozrywkowej i jazzu zderza się tutaj ze sobą, eksplodując funkiem, bossa novą, a nawet country!

 Od końca lat 60. Liliana Urbańska prezentowała – zarówno na koncertach Grupy Organowej, festiwalach, jak i w nagraniach – lżejsze, piosenkowe oblicze. Utwory pisane głównie przez Krzysztofa Sadowskiego przyciągały uwagę ciekawymi melodiami i aranżacjami oraz doskonałymi tekstami uznanych poetów. Ciekawy, wyrazisty głos Urbańskiej doskonale uzupełnia się z kaskadami organów Hammonda i solówkami fletu – zaskakując siłą (funkowe „Kto dogoni wiatr”) oraz niezwykłym liryzmem („Cała jestem w twoich rękach” czy subtelna wokaliza z telewizyjnego filmu „Gonitwa”).

„Liliana” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, wzbogacona o nagrania z wcześniejszej o trzy lata małej płyty, tzw. czwórki. Książeczka, oprócz oryginalnej okładki, przynosi tekst Jarosława Sawica o płycie (z aktualnymi wypowiedziami artystki), zdjęcia oraz teksty wszystkich utworów.

 1. Ten nasz zwyczajny świat
 2. Powiedz mi gdzie zielony brzeg
 3. Kto dogoni wiatr
 4. Szare kwiaty
 5. Ballada o życiu
 6. Do lipowych lasów przyjedź
 7. Cała jestem w twoich rękach
 8. Noc sierpniowa
 9. Gonitwa
 10. Jedno rozstanie
 11. Dzień dobry dniu

Bonus tracks:

 1. Czarodziejski flet
 2. Ondraszek
 3. Wiatr wiosenny gitarzysta
 4. Miniony świat

Liliana Urbańska – voc, fl, lutnia

Grupa Organowa Krzysztofa Sadowskiego

Partita