Księżyc na Tahiti

Zespół instrumentalny Marka Sewena

 

Ludowe melodie z Hawajów i Polinezji, przeboje Chaplina i Sinatry oraz indonezyjska melodia ludowa znana z wykonania Violetty Villas? Słodkie smyczki, rozedrgane marimby i liryczne gitary? Gwiżdżący skrzypek orkiestry Polskiego Radia? To wszystko znajdziecie w ramach magicznej wycieczki na Tahiti. Zaprasza Marek Sewen i jego muzycy.

Zrealizowany w 1969 roku projekt „Księżyc na Tahiti” to jedna z niewielu polskich płyt z tzw. lounge music – starannie zaaranżowaną, lekką muzyką o rozrywkowym charakterze. Marek Sewen, znany m.in. z projektu Warszawskie Smyczki, stworzył specjalnie na okazję nagrania zespół złożony z 38 osób. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Figiel na organach Hammonda, Stanisław Nawarski na gitarze oraz liczna grupa muzyków radiowej orkiestry Stefana Rachonia. Razem zaprezentowali bardzo szeroki program, w którym przedstawiono nie tylko charakterystyczne melodie ludowe tego regionu (jest obowiązkowe „Aloha ‘Oe”), ale też „Strangers in the Night” czy „Limelight” Charlie’ego Chaplina. A wszystko to w spójnych stylistycznie aranżacjach Marka Sewena.

„Księżyc na Tahiti” ukazuje się na płycie CD po raz pierwszy, zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. W książeczce – oprócz reprodukcji okładki albumu oraz towarzyszącej mu czwórki – krótki szkic na temat powstawania nagrań.

 1. Aloha ‘Oe
 2. Taniec hawajski
 3. Cubanacán
 4. Strangers in the Night
 5. Ali-Alo
 6. Hawajska orchidea
 7. Księżyc na Tahiti (Pagan Love Song)
 8. Taniec polinezyjski
 9. Kiedy Allach szedł
 10. Love is my Song
 11. Limelight
 12. La Paloma

Stanisław Nawarski – gitara, Bronisław Hajn – gitara hawajska, Zenon Kubis – gwizd artystyczny, Piotr Figiel – organy Hammonda

Zespół instrumentalny oraz kwartet wokalny pod dyr. Marka Sewena