Zbigniew Wodecki/Debiut 1976/

Premiera 30.06.2017

Zbigniew Wodecki /Debiut 1976/
Zbigniew Wodecki /Debiut 1976/

Prezentujemy Państwu debiutancki materiał piosenkarski Zbigniewa Wodeckiego zarejestrowany w 1976 roku. Po raz pierwszy w edycji kompaktowej!

Na albumie znajduje się 12 genialnych piosenek m.in. „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka”, „Posłuchaj mnie spokojnie”, „Kochałem panią kilka chwil” i „Partyjka”. Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Piosenki z tej płyty były do niedawna zapomniane, zostały odkryte i rozsławione dzięki nowej płycie nagranej przez Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch. Piosenka „Rzuć to wszystko co złe” została nagrodzona Fryderykiem 2016 w kategorii utwór roku.

Nagrany w studiu Polskich Nagrań zestaw piosenek dowodzi, że w momencie swojego debiutu długogrającego, Zbigniew Wodecki był już muzykiem absolutnym. Miał za sobą wykształcenie klasyczne, pracę w orkiestrach oraz u boku najważniejszych artystów w Polsce m.in. Marka Grechuty i Ewy Demarczyk.

Na płycie wiele jest muzycznych perełek i ciekawostek. Zwraca uwagę fakt, że to sam artysta skomponował znaczną część materiału, a także pokazał się jako multi instrumentalista – gra na skrzypcach, trąbce, fortepianie i gitarze akustycznej. Te wszystkie niezwykłe solówki to Zbigniew Wodecki. W utworze „Partyjka” samodzielnie nagrał techniką wielośladu partie wokalne i instrumentalne – cały „zespół” w tej uroczej bossa novie to on.

Na szczególną uwagę zasługuje piosenka „Tak daleko stąd, tak blisko”, która ukazuje się po raz pierwszy. Została nagrana w czasie sesji do longplaya, jednak nie zmieściła się na albumie. Z radością dzielimy się z Państwem tym odkryciem!

CD:

 1. RZUĆ TO WSZYSTKO CO ZŁE
 2. PIEŚŃ CISZY
 3. WIECZÓR JUŻ
 4. BALLADA O JASIU I MAŁ GOSI
 5. PANNY MEGO DZIADKA
 6. DZIEWCZYNA Z KONWALIAMI
 7. KOCHAŁEM PANIĄ KILKA CHWIL
 8. POSŁ UCHAJ MNIE SPOKOJNIE
 9. PRZEDMIEŚCIE
 10. OD JECHAŁAŚ TAK DALEKO
 11. PARTYJKA
 12. TAK DALEKO STĄD, TAK BLISKO (nagranie niepublikowane)

Winyl:

Strona A

 1. Rzuć to wszystko co złe
 2. Pieśń ciszy
 3. Wieczór już
 4. Ballada o Jasiu i Małgosi
 5. Panny mego dziadka

Strona B

 1. Dziewczyna z konwaliami
 2. Kochałem panią kilka chwil
 3. Posłuchaj mnie spokojnie
 4. Przedmieście
 5. Odjechałaś tak daleko
 6. Partyjka
Zamów Winyl