Drifting Feather Polish Jazz vol. 26Paradox

Premiera 04.11.2016

Paradox - Drifting Feather Polish Jazz vol. 26
Paradox – Drifting Feather Polish Jazz vol. 26

Album zespołu Paradox pt. „Drifting Feather” został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.

To pierwsze tak obszerne opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony dwujęzyczną książeczką z tekstem Michała Wilczyńskiego. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku – Jacek Gawłowski.

„Drifting Feather” to pierwsza i jedyna płyta zespołu Paradox, została wydana w 1971 roku w serii Polish Jazz pod numerem 26.

Na przełomie lat 60. i 70. Paradox proponował muzykę, której odpowiedników we wcześniejszym czy późniejszym okresie próżno szukać. Paradox był po prostu niepowtarzalny. Twórcą i liderem zespołu był puzonista Andrzej Brzeski, a na gitarze klasycznej grał późniejszy współpracownik Czesława Niemena i SBB – Sławomir Piwowar. Album „Drifting Feather”, liczący sobie dzisiaj już ponad czterdzieści lat, to jedno z najdoskonalszych rodzimych dokonań jazzu progresywnego. W każdym utworze czai się niespodzianka, pewien element zaskoczenia i złamania wybranej konwencji. Po prostu świetna muzyka!

Winyl

Strona A

 1. Malaguena
 2. Intymne życie wuja Leona
 3. Czy są świeże jaja czyli na podwórku pani Bronki

Strona B

 1. Lotne piórko
 2. Pietrek
 3. Kokoszka babuni
 4. Ploteczki cioteczki

CD

 1. Malaguena
 2. Intymne życie wuja Leona
 3. Czy są świeże jaja czyli na podwórku pani Bronki
 4. Lotne piórko
 5. Pietrek
 6. Kokoszka babuni
 7. Ploteczki cioteczki

Kup Teraz