Bajki dla dzieci. Jan Brzechwa

Premiera 04.11.2016

Dwupłytowy album zawiera cztery bajki muzyczne w adaptacji Jana Brzechwy: „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” i „Lata Ptaszek. Są to perły literatury dla najmłodszych w wersji słuchowisk z bogatą oprawą muzyczną, pięknymi piosenkami, w których w postacie dziecięcych bohaterów wcielili się najwybitniejsi polscy aktorzy m.in. Irena Kwiatkowska, Wiesław Michnikowski, Barbara Krafftówna. Niezwykle bogata oprawa muzyczna bajek kształtuje słuch i wyobraźnię dziecka a dbałość o piękno języka uczy polszczyzny.

Ta płyta to świetny pomysł na uatrakcyjnienie długich wieczorów naszym dzieciom, lub podróży samochodem. Oczywiście dobrze jest też wspólnie pośpiewać piosenki z bajek, które wplecione są w każdą opowieść.

Jest to również sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa, kiedy my, dzisiejsi dorośli, słuchaliśmy ich na czarnych krążkach. Dzięki reedycjom na płytach CD możemy cieszyć się nimi i zachwycać obecnie. Pięknem muzyki, treścią, ale przede wszystkim mistrzowskim wykonaniem.

W rolach głównych: Irena Kwiatkowska, Wiesław Michnikowski, Barbara Krafftówna, Władysław Hańcza i inni

Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego słuchania i zabawy!

CD 1

  1. Kot w butach
  2. Jaś i Małgosia

CD 2

  1. Czerwony Kapturek
  2. Lata ptaszek