Tańcz choćby płonął światZdzisława Sośnicka

Premiera 18.09.2015 

Pierwsza od 17 lat płyta Zdzisławy Sośnickiej! Album powstał z inspiracji prezentem od przyjaciela  Romualda Lipko (Budka Suflera) w postaci piosenki „Tańcz, choćby płonął świat”. Spotkanie z tym pięknymutworem wywołało silną potrzebę zaśpiewania go i etap pracy nad głosem i repertuarem.

Efektem jest kobiecy, ciepły, pełen u
czuć album, którego myśląprzewodnią jest AFIRMACJA ŻYCIA. Zdzisława Sośnicka odkrywaprzed nami wiele kolorów szczęścia oraz tajemnicę radości życia zperspektywy mądrej, dojrzałej i spełnionej kobiety. Ile piosenek tyletwarzy Zdzisławy Sośnickiej  tej znanej z poprzednich płyt, jak i nowejbrzmieniowo i stylistycznie. Każdy z dotychczasowych albumów byłtotalną zmianą artystyczną  tymczasem ten jest całą paletą przeobrażeń.Artystka zmienia się muzycznie jak kameleon z piosenki na piosenkę.Głos jest sercem i duszą Artystki  każdy utwór śpiewa inaczej i innąbarwą. Album zawiera utwory taneczne „Sen”, „Pamiętaj to co dobre”,
„Chodźmy stąd”,  balladowe „Ta sama”,  „Nie żałuj tych lat”, swingujący „Myliłam się”, jak i prezent dla naszego„wewnętrznego dziecka”  kołysankę „Dobranoc Ziemio” w duchu „Pożegnania z bajką”.
W tekstach piosenek Jacka Cygana, Bogdana Olewicza, Pawła Mossakowskiego, Luizy Staniec fani odnajdą wątki nawiązującedo przebojów Artystki, autobiograficzne, jak i o szczęściu i miłości. Piosenka „Kiedyś” jest z kolei ukłonem w stronępubliczności. Nie zabrakło też szczypty humoru pióra Artura Andrusa w piosence „Za mało słów”.  Tytułowa piosenka albumu„Tańcz choćby płonął świat”, opiewająca taniec człowieka z życiem niesie pozytywny, ponadczasowy przekaz   kochaj życie! Tańcz! Wszak „zło porośnie trawą i wzejdzie słońce”.

W książeczce albumu Artystka zamieszcza list do fanów oraz przybliża nam historie powstania każdej z piosenek. Wyczytać tu
można podziw dla talentu współtwórców albumu  producentów i aranżerów: Romualda Lipko, Piotra Kominka i ŁukaszaPilcha oraz twórcy masteringu  Jacka Gawłowskiego. Książeczka zawiera piękne portety Zdzisławy Sośnickiej autorstwawybitnego fotografika Jacka Poremby. Temperaturę i energię piosenek oddaje odcień koralowej czerwieni, która dominuje w poligrafii płyty.

Twórcą teledysku do tytułowej piosenki i jego scenariusza jest Jacek Kościuszko (Film Image). Tancerze symbolizująCzłowieka i Los, którego doświadcza  narodziny, strach, fascynację światem, zapomnienie i euforię, rutynę i próbę wyrwaniasię z niej, uniesienie. Taniec z życiem, który pochłania parę do cna wykonują Zyta Bujacz oraz Michał Łabuś. 
Jeśli poszukujecie pięknych melodii, pozytywnych, głębokich piosenek, bogactwa brzmienia i najwyższej jakości muzyki toalbum dla Was. Z tą płytą Zdzisławy Sośnickiej, jak mówi tekst jej piosenki  „po przebudzeniu naprawimy świat”! 

Tracklista
:
1. Tańcz, choćby płonął świat  muz. Romuald Lipko, sł. Jacek Cygan
2. Chodźmy stąd  muz. Łukasz Pilch, sł. Paweł Mossakowski
3. Ta sama  muz. i sł. Luiza Staniec
4. Kiedyś  muz. i sł. Luiza Staniec
5. Sen  muz. Romuald Lipko, sł. Jacek Kurek
6. Do mnie przyjdź  muz. Łukasz Pilch, sł. Luiza Staniec
7. Nie żałuj tych lat  muz. Łukasz Pilch, sł. Paweł Mossakowski
8. Pamiętaj to co dobre  muz. Romuald Lipko, sł. Andrzej Mogielnicki
9. Tęcza  muz. Romuald Lipko, sł. Bogdan Olewicz
10. Za mało słów  muz. Romuald Lipko, sł. Artur Andrus
11. Myliłam się  muz. i sł. Luiza Staniec    
POSŁUCHAJ