Be a ManEwa Bem with Swing Session

Premiera 25.03.2016 

To pierwsze takie opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony obszerną, dwujęzyczną książeczką z tekstem Jana Borkowskiego, który napisał tekst na pierwsze, analogowe wydanie tej płyty. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku – Jacek Gawłowski.Takiej edycji płyty Ewy Bem „Be a Man” jeszcze nie było! Album został właśnie wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.

„Be a Man” to drugi album znakomitej polskiej wokalistki jazzowej Ewy Bem.

Jest to najlepiej sprzedający się album winylowy w historii polskiej wokalistyki jazzowej. Jego nakład przekroczył 130 000 płyt!

Pierwszych pięć utworów to standardy jazzowe, druga część płyty (oryginalnie strona B) to sześć piosenek napisanych specjalnie dla wokalistki. Ewie Bem towarzyszy oktet Swing Session, prowadzony przez ikonę polskiego jazzu Henryka Majewskiego, który jest autorem wszystkich aranżacji. W składzie oktetu usłyszymy również m.in. saksofonistę Henryka Miśkiewicza, a na fortepianie Andrzeja Jagodzińskiego. Gościnnie na płycie pojawia się Zbigniew Wodecki, w piosence „Czy powie mi pan dzień dobry”.
Jest to płyta wyjątkowa. Zaśpiewana ze wielkim smakiem i elegancją, dlatego przetrwała próbę czasu.

MEDLEY: Them There Eyes, Love Is Here To Stay, Exactly Like You, The Days Of Wine And Roses, Honeysuckle Rose, When The Saints Go Marching InNowa edycja płyty „Be a Man” powinna znaleźć się w zbiorach muzycznych każdego fana Ewy Bem.Album dostępny również w wersji analogowej.

Tracklista:

  1. MISTY
  2. THE MAN I LOVE
  3. OH, WHAT A BEAUTIFUL MORNIN’
  4. GROVIN’ HIGH
  5. BĄDŹ MĘŻCZYZNĄ / Be A Man
  6. CZY POWIE MI PAN DZIEŃ DOBRY / Will You Say To Me Good Morning
  7. DZIEŃ DOBRY MR BLUES / Good Morning Mr Blues
  8. WYZNANIE WIECZORNE / A Night Confession
  9. TYLKO DNI / There Are Only Days
  10. RÓB TO CO CHCESZ / Do As You Like
POSŁUCHAJ