Anna JantarZa każdy uśmiech

Premiera 25.03.2016

Po sukcesie swojej debiutanckiej płyty Tyle słońca w całym mieście (Złota Płyta na MFP Sopot 1976) Anna Jantar nagrywa dla Polskich Nagrań kolejny krążek zatytułowany Za każdy uśmiech. Także to wydawnictwo szybko pokryło się złotem. 29 marca 1977 roku w telewizyjnym Studio 2 następuje uroczyste wręczenie nagrody. Anna Jantar, jak zwykle skromna, uśmiechnięta, wręcz onieśmielona kolejną nagrodą, dziękuje przede wszystkim swojej publiczności:

Chciałam podziękować (…) Państwu, bo to przecież Wasza nagroda dla mnie. Jestem z tego powodu ogromnie szczęśliwa. Dziękuję raz jeszcze.

Płyta ukazuje nie tylko radosne i przebojowe oblicze piosenkarki. W takich utworach, jak: Dzień nadziei, czy Mamy dla siebie – siebie bez trudu odkryć można niezwykle liryczną duszę artystki. We wspomnieniach swoich przyjaciół i znajomych ta niezwykła wrażliwość i delikatność Anny Jantar przewija się jak filmowy leitmotiv. Taką właśnie ją zapamiętano – słoneczną i radosną, ale także sentymentalną i ulotną jak… motyl* (nazwisko panieńskie Anny Jantar to Szmeterling, co w języku niemieckim oznacza motyl).

Dziś oddajemy w ręce fanów reedycję longplaya z 1976 roku z na płycie CD. Wszystkie utwory poddano obróbce cyfrowej, a ich źródłem były oryginalne taśmy z archiwum Polskich Nagrań. Na rynku ukazały się jednocześnie reedycje dwóch innych albumów długogrających Anny Jantar – „Tyle słońca w całym mieście” oraz „Zawsze gdzieś czeka ktoś”.

jantar_digital_za_kazdy_usmiech

Tracklista:

 1. DZIEŃ NADZIEI Jarosław Kukulski – Andrzej Bianusz
 2. MÓJ, TYLKO MÓJ Jarosław Kukulski – Wojciech Młynarski          
 3. GDZIE NIE SPOJRZĘ – TY Antoni Kopff – Andrzej Kuryło
 4. MÓJ KAŻDY DZIEŃ JEST TWOIM DNIEM Ryszard Poznakowski – Andrzej Kuryło
 5. DZIEŃ BEZ HAPPY ENDU Jarosław Kukulski – Janusz Kondratowicz
 6. ZA KAŻDY UŚMIECH Jarosław Kukulski – Lech Konopiński
 7. STARUSZEK ŚWIAT Wojciech Trzciński – Jerzy Kleyny
 8. MAMY DLA SIEBIE – SIEBIE Marian Zimiński – Janusz Kondratowicz
 9. BĘDZIE DOŚĆ Antoni Kopff – Helena Kołaczkowska
 10. TAK WIELE JEST RADOŚCI Adam Skorupka – Jacek Korczakowski
 11. BIAŁY WIERSZ OD CIEBIE Jarosław Kukulski, Wojciech Trzciński – Andrzej Atem, Roman SurmacewiczWykonawcy:
  Orkiestra pod dyr. Jarosława Kukulskiego, Grupa wokalna „Alibabki” (1, 3-7, 9-11)

Kup Teraz

CD